
Velikim finalom i dodelom medalja u dvorani TRK Zlatibor završeno je Svetsko školsko prvenstvo u košarci čiji su domaćini bili Zlatibor, Čajetina i Užice. Velika smotra na kojoj je učestvovalo oko 1100 srednjoškolaca je nastavak saradnje u kojoj se veliki događaji Međunarodne federacije za školski sport održavaju u opštini Čajetina.

Prvo mesto u koknurenciji dečaka osvojila je Grčka koja je u finalu savladala Kinu sa 68:48, a treće mesto je pripalo Turskoj. Srbiju je predstavljala ekipa Gimnazije Čačak, koja se kroz nacionalno školsko takmičenje plasirala na ovo prvenstvo.

U ženskoj konkurenciji zlato je pripalo ekipi Kine, srebro Kineskom Tajpeju a bronza Francuskoj.
Zanimljivo da je ženski tim Srbije vodio mladi čajetinski trener Srđan Radović, koji je na početku karijere dogovoru sa predstavnicima ekipe vodio igračice iz Sportske gimnazije u Beogradu.
Medalje su dodelili potpredsednik ISF Jusef Belkasmi, ministar sporta u Vladi Srbije Zoran Gajić, predsednik opštine Čajetina Milan Stamatović i direktor TRK Zlatibor Nikola Novaković.




